Kawasaki GPZ 500 (Nr 6386384)

Kawasaki GPZ 500

Marka i model:

Kawasaki GPZ 500

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 918.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Stargard

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Akershus, Lørenfallet

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.