(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki gpz 500 s (Nr 3608633)

Marka i model:

Kawasaki gpz 500s

Waga w kg (łączna):

176.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 950.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Reusel-De Mierden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Jaźwina

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.