(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kawasaki gpz 500s 1992 (Nr 4877342)

kawasaki gpz 500s 1992

Marka i model:

kawasaki gpz 500s

Waga w kg (łączna):

176.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2757.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, North Yorkshire, Hawes

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Harghita, Parajd, Harghita, Romania

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.