(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki GT 550 (Nr 7727288)

Waga
Sztuk
Kawasaki GT 550
Długość
221 cm
155 kg
1
Łączna waga:
155 kg
Dystans
331 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 1650050

Cena: 310 zł brutto

Nadanie: Od 11 maj 2021 do 16 maj 2021
Dostawa: Od 11 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 11 maj 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 11 maj 2021 do 16 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.