Kawasaki J300 (Nr 4696228)

Kawasaki J300

Marka i model:

Kawasaki J300

Waga w kg (łączna):

110.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 538.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Dénia

14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Cabra

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.