Kawasaki KX 250F (Nr 7620487)

Kawasaki KX 250F
Waga
Sztuk
Kawasaki KX 250F
Długość
217 cm
106 kg
1
Łączna waga:
106 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

10 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.