(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki LTD 450 (Nr 6561253)

Kawasaki LTD 450
Waga Sztuk:
Kawasaki LTD 450
Długość
300 cm
190 kg
1
Łączna waga: 190 kg
Dystans: 836 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 28 wrz 2020 do 2 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Triftern

Od 12 paź 2020 do 19 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.