(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Ninja 300 Special Edition (Nr 6561673)

Kawasaki Ninja 300 Special Edition
Waga Sztuk:
Kawasaki Ninja 300 Special Edition
Długość
201 cm
172 kg
1
Łączna waga: 172 kg
Dystans: 896 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Castellón De La Plana

Od 12 paź 2020 do 13 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Pobra De Trives

Od 14 paź 2020 do 15 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.