(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Ninja 400 (Nr 5241758)

Kawasaki Ninja 400

Marka i model:

Kawasaki Ninja 400

Waga w kg (łączna):

168

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 352.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Langenzenn

2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, March

Od 19 paź 2019 do 7 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.