Kawasaki Ninja 400 (Nr 8020088)

Kawasaki Ninja 400
Waga
Sztuk
Kawasaki Ninja 400
Długość
211 cm
211 kg
1
Łączna waga:
211 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 9 wrz 2021 do 7 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.