Kawasaki versys (Nr 4962046)

Kawasaki versys

Marka i model:

Kawasaki versys

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2626.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Ciampino

Od 4 cze 2020 do 18 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Buskerud, Geilo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.