Kawasaki Versys 650 (Nr 6985670)

Kawasaki Versys 650
Waga
Sztuk
Kawasaki Versys 650
Długość
217 cm
217 kg
1
Łączna waga:
217 kg
Dystans
1560 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Tybinga

Od 28 maj 2021 do 19 cze 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.