(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki Versys 650 Grand Tourer (Nr 7516626)

Kawasaki Versys 650 Grand Tourer
Waga
Sztuk
Kawasaki Versys 650 Grand Tourer
Długość
217 cm
214 kg
1
Łączna waga:
214 kg
Dystans
333 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

Od 1 mar 2021 do 6 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 1 mar 2021 do 6 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.