(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki vn750 (Nr 4391149)

Kawasaki vn750

Marka i model:

Kawasaki vn750

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [zł]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2049.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Walia, Cadoxton-Juxta-Neath

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.