Kawasaki Voyager XII (Nr 6534911)

Kawasaki Voyager XII
Waga Sztuk:
Kawasaki Voyager XII
Długość
252 cm
330 kg
1
Łączna waga: 330 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Quebec, Montreal

24 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Bremerhaven

31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.