(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 23:17

kawasaki vulcan 1600

(Nr 2403056)
kawasaki vulcan 1600

Marka i model:

kawasaki vulcan 1600

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 462.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ruda Śląska, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczytno, 12-100, Polska

6 lip 2018