(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Vulcan 900 Custom (Nr 7558867)

Kawasaki Vulcan 900 Custom
Waga
Sztuk
Kawasaki Vulcan 900 Custom
Długość
241 cm
277 kg
1
Łączna waga:
277 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 25 mar 2021 do 8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, São Paulo, São Paulo

Od 8 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.