(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki W 800 (Nr 7588069)

Kawasaki W 800
Waga
Sztuk
Kawasaki W 800
Długość
219 cm
221 kg
1
Łączna waga:
221 kg
Dystans
939 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Brema

28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

29 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.