(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 08:38

Kawasaki W800 (Nr 2748308)

Marka i model:

Kawasaki W800

Waga w kg (łączna):

220.00

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Winterthur, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bossolasco, 12060, Włochy

Termin elastyczny