Kawasaki z125 (Nr 6128671)

Marka i model:

Kawasaki z125

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 310.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, Ciguñuela

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Talavera De La Reina

10 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.