Kawasaki Z125 (Nr 7794826)

Kawasaki Z125
Waga
Sztuk
Kawasaki Z125
Długość
194 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
1235 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Od 15 wrz 2022 do 21 wrz 2022

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Bordeaux

Od 26 wrz 2022 do 30 wrz 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.