(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki z300 (Nr 6083132)

Kawasaki z300

Marka i model:

Kawasaki z300

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4270.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Slough

8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

25 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.