(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Z750 (Nr 5985840)

Marka i model:

Kawasaki Z750

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Australia, Wiktoria, Melbourne

5 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.