(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kawasaki Z750 (Nr 7561611)

Kawasaki Z750
Waga
Sztuk
Kawasaki Z750
Długość
210 cm
226 kg
1
Łączna waga:
226 kg
Dystans
1275 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dülmen

Od 1 kwi 2021 do 10 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Meath, Kentstown

Od 10 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.