Kawasaki Z800 (Nr 8042736)

Kawasaki Z800
Waga
Sztuk
Kawasaki Z800
Długość
210 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
3489 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, La

Od 15 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Minatitlán

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.