Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.
Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.
Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.
Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.
Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.
Informacje dodatkowe:
zwiń
zobacz cały
@{ pad(hours) }
GODZINY
@{ pad(minutes) }
MIN
@{ pad(seconds) }
SEK
Top Transporter
@{ offerData.courierPositiveOpinionsPercent }% pozytywnych komentarzy
@{ offerData.courierTransactionsCount } zrealizowanych transakcji
Zweryfikowany przewoźnik
@{ pickupDateEndFormatted }
Wystąpił błąd podczas operacji
Powrót