Kawasaki Z800 ABS (Nr 7118259)

Waga
Sztuk
Kawasaki Z800 ABS
Długość
210 cm
232 kg
1
Łączna waga:
232 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 1 lut 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Wielka Casablanca, Casablanca

Od 1 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.