(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kawasaki z900 (Nr 4469969)

kawasaki z900

Marka i model:

kawasaki z900

Waga w kg (łączna):

210.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 847.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

12 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.