Kawasaki Z900 (Nr 8018003)

Kawasaki Z900
Waga
Sztuk
Kawasaki Z900
Długość
206 cm
212 kg
1
Łączna waga:
212 kg
Dystans
3096 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 30 lis 2021 do 3 gru 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Gorj, Târgu Jiu

Od 3 gru 2021 do 20 gru 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.