(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki ZX-6R Ninja (Nr 8060486)

Waga
Sztuk
Kawasaki ZX-6R Ninja
Długość
203 cm
172 kg
1
Łączna waga:
172 kg
Dystans
626 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 3450

Cena: 750 zł brutto

Nadanie: Termin elastyczny
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Lwówek Śląski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Benediktbeuern

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.