kawasaki zx10 (Nr 5533875)

kawasaki zx10

Marka i model:

kawasakizx10

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 162.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wyspa Man, Middle, Douglas

31 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.