(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kawasaki ZX6 (Nr 6117909)

Marka i model:

Kawasaki ZX6

Waga w kg (łączna):

180

Liczba sztuk:

1

Dystans: 386.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Wolsztyn

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.