Kc xtrail (Nr 6072107)

Kc xtrail

Marka i model:

Kc xtrail 500

Waga w kg (łączna):

600

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 563.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Reinosa

Od 14 maj 2020 do 8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.