(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 12:32

KFZ

(Nr 3000232)
KFZ

Marka i model:

VW T5

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1977.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Duisburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

A Coruna, Hiszpania

Termin elastyczny