Kia Carens (Nr 7523452)

Kia Carens
Waga
Sztuk
Kia Carens 4 Gen. (2013 - 2020) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1470 kg
Dystans
1071 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

29 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.