(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 13:10

Kia Carnival (Nr 2745204)

Kia Carnival

Marka i model:

Kia Carnival

Waga w kg (łączna):

2168.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Panama, Panama

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valencia/València, Hiszpania

Termin elastyczny