(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 22:25

KIA CEED (Nr 3003392)

Marka i model:

KiA CEED

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2043.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rzym, Włochy

10 sie 2018

Adres i termin dostawy

Bojano, 84-207, Polska

29 sie 2018