(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kia ceed (Nr 4454061)

kia ceed

Marka i model:

kia ceed

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 470.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Bełżyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Smolec

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.