(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kia ceed estate (Nr 4782472)

Marka i model:

Kia ceed estate

Waga w kg (łączna):

1180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2271.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Wicklow, Enniskerry

Od 1 sie 2019 do 4 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.