Kia Cerato (Nr 7037828)

Kia Cerato
Waga
Sztuk
Kia Cerato 3 Gen. [restyling] (2016 - 2020) Sedan
Długość
456 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1208 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1208 kg
Dystans
5904 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

Od 1 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romagna, Padova

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.