(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia Niro (Nr 6169029)

Marka i model:

Kia Niro

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3526.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 16 lip 2020 do 22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 22 lip 2020 do 28 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.