(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 10:31

kia opirus

(Nr 2645868)
kia opirus

Marka i model:

kia opirus

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 1076.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, 60311, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny