Kia picanto (Nr 5522531)

Marka i model:

Kia picanto

Waga w kg (łączna):

1020.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 712.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ratyzbona

27 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

27 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.