Kia Picanto (Nr 7490598)

Kia Picanto
Waga
Sztuk
Kia Picanto 3 Gen. (2017 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
359 cm
Szerokość
159 cm
Wysokość
149 cm
ok.
899 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
899 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Od 31 mar 2021 do 1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 4 maj 2021 do 1 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.