(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia río 2016 (Nr 6220536)

Kia río 2016

Marka i model:

Kia río 2016

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2969.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.