(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 09:12

Kia sed

(Nr 2325208)
Kia sed

Marka i model:

Kia sed

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 1168.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dortmund, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Krynica-Zdrój, 33-380, Polska

Termin elastyczny