(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia Sportage (Nr 5403694)

Kia Sportage

Marka i model:

Kia Sportage

Waga w kg (łączna):

1372

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Naples

Od 13 lis 2019 do 25 gru 2019

Adres i termin dostawy

Surinam, Paramaribo, Paramaribo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.