(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kia Sportage (Nr 5987430)

Kia Sportage

Marka i model:

Kia Sportage 2016

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1654.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.