Kia Sportage (Nr 6440126)

Kia Sportage
Waga Sztuk:
Kia Sportage 3 Gen. (2010 - 2014) Crossover
Długość
444 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1601 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1601 kg
Dystans 4401 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

4 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.