Kia Sportage (Nr 7350847)

Kia Sportage
Waga
Sztuk
Kia Sportage 2 Gen. (2004 - 2008) Crossover
Długość
435 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
169 cm
ok.
1634 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1634 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kostaryka, San Jose, San José

30 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.