(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 18:03

Kia Sportage 2016

(Nr 2242446)
Kia Sportage 2016

Marka i model:

Kia Sportage 2016

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2159.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tallinn, Estonia

20 sty 2018

Adres i termin dostawy

Amsterdam, Holandia

31 sty 2018